Պարտություններ դիմակայության 2 խաղերում

16:20 24.07.2015

Եվրագավաթների 2-րդ փուլի հանդիպումներին մասնակցած մեր 3 ակումբներից առավել անհաջող հանդես եկավ Գյումրիի «Շիրակը»՝ 2 խաղերում էլ պարտվելով շվեդական ԱԻԿ-ին: Վերջինս դարձավ 6-րդ ակումբը, որի հետ մրցավեճում գյումրեցիները պարտություն կրեցին 2 խաղերում էլ:

 Մինչ այդ շիրակցիներն անհաջողության էին մատնվել շվեդական «Մալմյոյի», դանիական «Նորդսայլանդի», մոլդովական «Տիրասպոլի», իսրայելական «Բնեյ Եհուդայի» և ղազախական «Շախտյորի» հետ 2 հանդիպումներում էլ:

Եվրագավաթների խաղարկություններում 42 անգամ մեր ակումբներն առաջին հանդիպումը տանուլ տալուց հետո անհաջողության են մատնվել նաև պատասխան խաղում: Ընդ որում 19 անգամ մրցակցի դարպասը 2 հանդիպումներում էլ անառիկ է մնացել:

Ահա այդ խաղերի տխուր ցանկը:

Թվ

Մրցաշար

Ակումբ

Մրցակից

1-ին խաղ

2-րդ խաղ

1995/96

ԳԳ

«Արարատ»

«Դինամո» Մ.

1:3

0:1

1997/98

ՉԼ

«Փյունիկ»

ՄՏԿ

0:2

3:4

1997/98

ԳԳ

«Արարատ»

«Դինամո» Բթ.

2:4

0:2

1997/98

ԳԳ

«Արարատ»

«Կոպենհագեն»

0:3

0:2

1997/98

ՈւԳ

«Երևան»

«Դնեպր»

1:6

0:2

1998/99

 ՉԼ

«Երևան»

ՀԻԿ

0:2

0:3

1998/99

ԳԳ

«Ցեմենտ»

«Լոզան»

1:5

1:2

1998/99

ՈւԳ

«Շիրակ»

«Մալմյո»

0:2

0:5

1999/00

 ՉԼ

«Ցեմենտ»

«Ժալգիրիս»

0:2

0:3

1999/00

ՈւԳ

«Երևան»

«Հապոել»

0:2

1:2

1999/00

ԻԳ

«Արարատ»

«Սենտ Տրյուդեն»

0:2

1:3

2000/01

ԻԳ

«Արաքս»

«Սիգմա»

1:2

0:1

2001/02

ՉԼ

«Արաքս»

«Շերիֆ»

0:1

0:2

2001/02

ՈւԳ

«Արարատ»

«Հապոել»

0:2

0:3

2001/02

ՈւԳ

«Միկա»

«Բրաշով»

1:5

0:2

2002/03

ՈւԳ

«Սպարտակ»

«Սերվետ»

0:2

0:3

2003/04

ՉԼ

«Փյունիկ»

ԲԿՄԱ Սոֆիա

0:2

0:1

2003/04

ՈւԳ

«Շիրակ»

«Նորդսայլանդ»

0:4

0:2

2004/05

ՉԼ

«Փյունիկ»

«Շախտյոր» Դ.

1:3

0:1

2004/05

ՈւԳ

«Շիրակ»

«Տիրասպոլ»

1:2

0:2

2004/05

ՈւԳ

«Բանանց»

«Իլիչևեց»

0:2

0:2

2005/06

ՈւԳ

«Բանանց»

«Դնեպր»

2:4

0:4

2005/06

ԻԳ

«Լեռնագործ»

«Քսամաքս»

1:3

0:6

2006/07

ՈւԳ

«Միկա»

«Յանգ Բոյզ»

1:3

0:1

2006/07

ԻԳ

«Կիլիկիա»

«Դինամո» Թբ.

1:5

0:3

2007/08

ՉԼ

«Փյունիկ»

«Շախտյոր» Դ.

0:2

1:2

2008/09

ՉԼ

«Փյունիկ»

«Անորտոսիս»

0:1

0:2

2008/09

ՈւԳ

«Արարատ»

«Բելինցոնա»

0:1

1:3

2008/09

ՈւԳ

«Բանանց»

«Զալցբուրգ»

0:7

0:3

2009/10

ԵԼ

«Գանձասար»

«ՆԱԿ Բրեդա»

0:6

0:2

2010/11

ՉԼ

«Փյունիկ»

«Պարտիզան»

1:3

0:1

2010/11

ԵԼ

«Բանանց»

«Անորտոսիս»

0:3

0:1

2011/12

ՉԼ

«Փյունիկ»

«Վիկտորիա»

0:4

1:5

2011/12

ԵԼ

«Ուլիս»

«Ֆերենցվարոշ»

0:3

0:2

2011/12

ԵԼ

«Միկա»

«Վոլերենգա»

0:1

0:1

2012/13

ՉԼ

«Ուլիս»

«Շերիֆ»

0:1

0:1

2012/13

ԵԼ

«Շիրակ»

«Բնեյ Եհուդա»

0:2

0:1

2012/13

ԵԼ

«Գանձասար»

«Սերվետ»

0:2

1:3

2013/14

ԵԼ

«Գանձասար»

«Ակտոբե»

1:2

1:2

2014/15

ԵԼ

«Շիրակ»

«Շախտյոր» Կ.

1:2

0:4

2014/15

ԵԼ

«Փյունիկ»

«Աստանա»

1:4

0:2

2015/16

ԵԼ

«Շիրակ»

ԱԻԿ

0:2

0:2

 

Share |

Լրահոս

Loading...